[Rock&Pop 02/18] Dymytry: S čerstvou občankou na česká i německá pódia

Skupina Dymytry má za sebou patnáct úspěšných let a letos vstupuje do roku oslav. Poprvé ve své kariéře vyrazí na turné se zahraniční kapelou, s německými rockery Hämatom, přičemž se poté na revanš vydá do Německa. Velký narozeninový koncert chystá do pražské Malé sportovní haly. Nejen o tom jsme si povídali v jedné pražské hospůdce s kytaristou a vůdčí osobností kapely Jiřím „Dymo“ Urbanem a zpěvákem Janem „Protheem“ Macků.

TEXT: ZDENĚK HEJDUK   FOTO: ARCHIV

Když jsem s vámi dělal rozhovor skoro přesně před dvěma lety, mluvili jste tehdy o nejúspěšnějším roce vaší tehdejší historie. Předpokládám, že ten uplynulý jej překonal?

Jirka: Za mě to má určitě stoupající tendenci a samozřejmě máme v kapele velkou radost. A mně, který vše nějakým způsobem organizuje a vymýšlí, co bude dál, tak dělá radost, když se věci daří a sny plní.

Honza: Nejdůležitější je, že nestagnujeme. Nikdo nemůže říct, že stojíme na místě. Stále se snažíme věci hrnout dopředu, a to jak hudebně, tak celou show a dalšími kroky. A samozřejmě je super, že na to lidi reagují, takže stoupá i návštěvnost.

Jirka: Takže, ať to takhle pokračuje, a až se znovu sejdeme třeba v roce 2035, můžeme společně zaznamenat zase další posun.

Tenkrát jste měli za sebou první samostatné turné. Od té doby jste udělali dvě s Arakainem a pak další vlastní.

Jirka: Ano, je to tak, jak říkáš. Teď pojedeme třetí samostatné.

(…)

Celý rozhovor najdete v aktuálním čísle Rock&Popu (02/18).

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE