Rock&Pop 03/18 Escape The Fate: Pustili jsme se opět do riskování

Escape The Fate

Jako mnoho jiných kapel si i Escape The Fate z Los Angeles prošli několika hudebními styly. Od svého vzniku v roce 2006 jsou označováni jako emo, post-hardcore či metalcore, na posledních nahrávkách však inklinují spíše k rocku a hard rocku Na nejnovější desce I Am Human, jejíž vydání bylo odloženo na konec března, však kapela riskuje a určitým způsobem se vrací ke kořenům, jak prozradil frontman Craig Mabbitt před nedávným koncertem v pražském Futurum Music Baru.

TEXT: ŠÁRKA BLAHOŇOVSKÁ   FOTO: ARCHIV KAPELY

Turné jedete na podporu nového alba I Am Human. Nechal ses slyšet, že jsi od vydání desky This War is Ours v roce 2008 ještě nebyl tak nadšený. Jak se to nadšení projevuje?

Tím nadšením myslím určitý druh strachu, protože s tímto albem jsme hodně riskovali. Takový strach jsem neměl právě od té první desky, kterou jsem s Escape The Fate nahrál, protože jsem tenkrát přešel z kapely Blessthefall, jež má blíže k metalcoru a její hudba zahrnuje více screamů. Teď si představ, jaké to bylo být v mé kůži, když už jsem měl nějaké fanoušky, kteří pak ode mě slyšeli něco tak zpěvného jako Ashley. Myslel jsem si, že mě budou nenávidět, říkat, že jsem se zaprodal. Neměl jsem však z toho být tolik vystrašený, jelikož je to doteď jedna z našich nejpopulárnějších písní.

Miluji, jak jsme se znovu pustili do riskování. Řekl jsem si, že bychom takové skladby měli psát znovu. Nejen pro nás a naše fanoušky, ale protože už je každý přestal dělat. Začal jsem působit jako DJ na pár akcích, jež se jmenují Emo Nites a v Los Angeles jsou to velké události. Možná i více lidí chodí na tyto Emo Nites než na opravdové koncerty. Prostě lidé od jednadvaceti do třiceti let pijí pivo a skáčou do rytmu hitů, které pouštím. A tak se ptám, proč všichni přestali psát takové písně, když fungují? Takže mi bude jedno, pokud si lidé budou myslet, že teď zníme zmateně, popově nebo jsme moc emo. Četl jsem komentáře na nějaké naše nové skladby, jež jsme vydali, a spousta fanoušků nás chápe.

Takže fanoušci nové písně berou?

Nikdy, speciálně u naší kapely, se nezavděčíš všem. Lidé milují nás nenávidět. Byli jsme nadšení z tohoto turné, protože nemůžeme pořádně vědět, jak lidé na novinky budou reagovat. Když jsme je dali online, objevily se skvělé i špatné reakce. Proto už to ani nečteme. Jakmile jsme ty skladby začali hrát živě, lidi si je začali zpívat a mají je rádi.

Celý rozhovor najdete v aktuálním čísle Rock&Popu (03/18).

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE