[Rock&Pop 03/18] Escape The Fate: Pustili jsme se opět do riskování

Jako mnoho jiných kapel si i Escape The Fate z Los Angeles prošli několika hudebními styly. Od svého vzniku v roce 2006 jsou označováni jako emo, post-hardcore či metalcore, na posledních nahrávkách však inklinují spíše k rocku a hard rocku Na nejnovější desce I Am Human, jejíž vydání bylo odloženo na konec března, však kapela riskuje a určitým způsobem se vrací ke kořenům, jak prozradil frontman Craig Mabbitt před nedávným koncertem v pražském Futurum Music Baru.

TEXT: ŠÁRKA BLAHOŇOVSKÁ   FOTO: ARCHIV KAPELY

(…)

Turné jedete na podporu nového alba I Am Human. Nechal ses slyšet, že jsi od vydání desky This War is Ours v roce 2008 ještě nebyl tak nadšený. Jak se to nadšení projevuje?

Tím nadšením myslím určitý druh strachu, protože s tímto albem jsme hodně riskovali. Takový strach jsem neměl právě od té první desky, kterou jsem s Escape The Fate nahrál, protože jsem tenkrát přešel z kapely Blessthefall, jež má blíže k metalcoru a její hudba zahrnuje více screamů. Teď si představ, jaké to bylo být v mé kůži, když už jsem měl nějaké fanoušky, kteří pak ode mě slyšeli něco tak zpěvného jako Ashley. Myslel jsem si, že mě budou nenávidět, říkat, že jsem se zaprodal. Neměl jsem však z toho být tolik vystrašený, jelikož je to doteď jedna z našich nejpopulárnějších písní.

Miluji, jak jsme se znovu pustili do riskování. Řekl jsem si, že bychom takové skladby měli psát znovu. Nejen pro nás a naše fanoušky, ale protože už je každý přestal dělat. Začal jsem působit jako DJ na pár akcích, jež se jmenují Emo Nites a v Los Angeles jsou to velké události. Možná i více lidí chodí na tyto Emo Nites než na opravdové koncerty. Prostě lidé od jednadvaceti do třiceti let pijí pivo a skáčou do rytmu hitů, které pouštím. A tak se ptám, proč všichni přestali psát takové písně, když fungují? Takže mi bude jedno, pokud si lidé budou myslet, že teď zníme zmateně, popově nebo jsme moc emo. Četl jsem komentáře na nějaké naše nové skladby, jež jsme vydali, a spousta fanoušků nás chápe.

Takže fanoušci nové písně berou?

Nikdy, speciálně u naší kapely, se nezavděčíš všem. Lidé milují nás nenávidět. Byli jsme nadšení z tohoto turné, protože nemůžeme pořádně vědět, jak lidé na novinky budou reagovat. Když jsme je dali online, objevily se skvělé i špatné reakce. Proto už to ani nečteme. Jakmile jsme ty skladby začali hrát živě, lidi si je začali zpívat a mají je rádi.

(…)

Celý rozhovor najdete v aktuálním čísle Rock&Popu (03/18).

Související články

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se