Rybičky 48 představují alegorickou skladbu inspirovanou písní z roku 1968

spotify r48 scaled

Česká rocková stálice, kapela Rybičky 48, si pro své fanoušky připravila zbrusu nový singl s názvem Jdi domů Ivane. Jak už je u rodáků z Kutné Hory zvykem, reagují písní na aktuální situaci s humorem sobě vlastním. Nejen nejnovější satirický singl zazní během nabitého koncertního léta, které Rybičky 48 zakončí na podzim v největší hale u nás.

„To si takhle žijete ve vesnici, říkejme jí třeba Evropa, a tam jsou různý lidi. Každej má svý neduhy, ale vždycky se i přes neshody domluvíte. Pak je tu ale Ivan z východní části vesnice, a to je čistej blbec a agresor, se kterým se domluvit nedá,“ říká frontman kapely Rybičky 48 Kuba Ryba o neskrývané inspiraci ruskou invazí na Ukrajinu. „Jestli v tom vidíte nějakou paralelu, tak je to jedině dobře. Takhle mě to napadlo. Inspirací byla samozřejmě píseň z roku 1968 Dobře míněná rada aneb Běž domů Ivane,“ pokračuje Ryba o významu textu.

Ačkoli se kapela nedrží žádných žánrových mantinelů, rocková vypalovačka Jdi domů Ivane je příslibem tvrdších písní i do budoucna. „Teď máme období, kdy budou vznikat tvrdší rockový a punkrockový songy,“ slibuje frontman.

V divokém videoklipu, který vznikal v Hostinci U Kmoníčků tradičně pod taktovou Ondřeje Soukupa, se v hlavní roli objeví i herec, moderátor, ale také starosta Řeporyjí a výrazná postava českého bulváru Pavel Novotný. Ten ztvárňuje právě inkriminovaného Ivana. „Hledali jsme někoho, kdo zahraje skvěle arogantní hovado a Pavel nás napadnul jako první. Vím, že je to chytrý a fajn člověk, který to skvěle zahraje a rád si udělá srandu s námi,“ říká o spolupráci s Novotným Kuba Ryba.

Klip Jdi domů Ivane!

Nakažlivý refrén si můžou fanoušci zazpívat s kapelou už zanedlouho. Po dlouhé koncertní pauze totiž čeká Rybičky 48 nabité léto, které odstartuje už 7. května na domácí půdě v Kutné Hoře. Na podzim se pak parta ve složení Kuba Ryba, Petr Lebeda, Michal Brener a Ondra Štorek představí 20. října v pražské O2 Aréně s koncertem 20 LET ROCK’N’ROLU, VY BUZNY.

„Osm měsíců jsme nehráli. Takže se můžou fanoušci těšit kromě velký a vylepšený show na to, že to do nich tak napereme, že po svejch neodejdou. A doporučuju s sebou na koncert náhradní trenýrky,“ uzavírá s úsměvem Ryba.

https://www.rybicky48.cz/koncerty

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE