Sto zvířat zahájili svoji Elephantour focením v ZOO

Kapela Sto zvířat ohlásila na letošní rok koncertní turné pod názvem Elephantour 2017. A protože nové turné si žádá i nějaký ten nový propagační snímek (a nakonec symbol slona provází kapelu drahnou dobu), co se takhle vyfotit se slonem? A kam jinam se vydat za slonem než do ZOO?
 
Dejme slovo kapelníkovi souboru Honzovi Kalinovi, který k celé akci připravil krátké povídání:
Jelikož se jmenujeme Sto zvířat, máme se Zoologickou zahradou v Praze logicky velmi dobré vztahy. Hráli jsme párkrát na beneficích po povodni, otvírali nějaký ten pavilon a tak podobně… A když jsme si s kapelou řekli, že letos pojedeme Elephantour, na kterém odehrajeme naše největší pecky, byla naše společná fotka se slonem nabíledni.
A tak celá naše parta 19. ledna v pražské ZOO nejprve stoupala a pak klesala do Údolí slonů. Čím blíž jsme se blížili k zadnímu vchodu do slonince a slyšeli sloní troubení, tím rychleji naše srdnaté řeči a fórky uvadaly, aby se vstupem dovnitř zcela utichly. Přivítání, převlíkání do našich černých koncertních kostýmků, čtení jídelníčku jednotlivých slonů na nástěnce, rozechvění. Koukáme se do prvního výběhu, kde se na nás usmívá pod chobotem současná hvězda ZOO miniaturní Maxmilián (2016) a podezíravě si nás měří jeho mutr Janita (2004). Ani není tak velká, chce se nám říct, ale v tu chvíli zahlédneme o kus dál, jak vedou do výběhu naši budoucí manekýnu Gulab (1959) a padá nám čelist…Jo tak ta fakt narostla!
Sloní kurátor (ano tak se jim říká) prý že ještě trochu zametou a vystříkají místo činu a můžeme nastoupit. Náš fotograf Michal Linhart se ptá, co se slonicí udělají jeho blesky, odpověď zní, že snad nic…Jediný, kdo se nebojí je jako vždy naše zpěvačka Jana, která se v klidu maluje. A je to tady, pojďte dovnitř, volá chlapík s bodcem v jedné a se sloním uchem v druhé ruce. Vcházíme do výběhu, stoupáme si kolem Gulab a následuje 15 minut tranzu, radosti a dojetí. Na rozdíl od nás je ona absolutně v pohodě, dokonce si pohazuje rozšlapanou trubkou, kterou máme jako rekvizitu.
Jednu z nových fotek můžete vidět právě zde.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE