TAMDOLETMA předznamenává temnou desku na zasněžených kopcích

tamdole

Turnovská skupina TAMDOLETMA přichází nečekaně s „vánoční“ písní a zimním klipem, v němž odkazuje i na své oblíbené filmové tvůrce jako je David Lynch nebo Taylor Sheridan. Zároveň se jedná o první vlaštovku z jejich nového alba Strana B, které vyjde v následujících týdnech. A rčení, že jedna vlaštovka jaro nedělá, zde dostává nový význam. Možná, že nakonec jde spíš o havrana kroužícího nad zasněženými kopci, když jaro je ještě v nedohlednu. I tak může na leckoho píseň Vánoce na horách působit.

Videoklip TAMDOLETMA:

„Je to nejspíš nejpopovější písnička z desky, ale zase není ta nejveselejší, tak se to vyrovnává. Vždycky je na co se těšit!“ říká k této skladbě František Jaroš, zpěvák a pianista kapely.

„Brzy vyjde i první oficiální singl z nový desky, a tohle je takový dozvuk toho zimního času na koncích a začátcích roků, na který naváže.“ doplňuje další z členů kapely, Vojtěch Tomášek.

TAMDOLETMA vyměnila v posledním roce akustické kytary a housle za syntezátory a piana a nahrála v Tajným Studiu v Ústí nad Labem pod křídly Honzy Brambůrka desku pojmenovanou lakonicky Strana B. Ta přinese 8 písní s českými texty, pohrávajících si s hranicemi melancholie, stejně jako se synth a dark popem.

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE