The DOKK mají nový klip k výročí okupace

Povětšinou satirická kapela zveřejnila na den výročí okupace sovětskými vojsky nový klip Vlci nad Prahou. A je to právě příjezd sovětských vojsk, který je hlavním tématem písně. Pro natáčení kapela zvolila střechu vybydlené továrny, čímž chtěla symbolicky připomenout i současnou okupaci na Ukrajině.

„Ta píseň vznikala od roku 2014, kdy Rusové obsadili Krym. Další sloku jsem složil, když se objevila zpráva, že i výbuch muničního skladu ve Vrběticích je jejich plánovanou zásluhou. Poslední část jsem dopsal jako třetí akt jejich agrese, když letos na jaře zaútočili na Ukrajinu.“ Popisuje vývoj písně frontman kapely Tomáš Matějičný alias Matič. Premiéra klipu byla prostřednictvím sociálních sítích na YouTube, FB a již brzy bude k poslechu u všech distributorů digitální hudby.

The DOKK je česko-moravská kapela hrající autorské satirické písně, přičemž humor a práce s publikem je jejich hlavní koncertní zbraní. Kapela vznikla v roce 2014 a od této doby má za sebou desítky koncertních vystoupení po českých a moravských klubech a festivalech. The DOKK hrají tzv. FIPRC MUSIC a jsou v tom patrně jediní na světě! Jde o unikátní kompilaci Folku, Indie, Popu, Rocku a Country, jehož základní vlastností je, že žádná chyba není náhoda, ale dobře plánovaný šokantní prvek! The DOKK jsou díky tomu připraveni dokázat publiku, že nejenom dobrá hudba se dá poslouchat! V současnosti hraje Dokonale Obnovená Koncertní Kapela (ve zkratce The DOKK) ve složení dvou původních členů Matiče (kytara, zpěv), Kačera (basová kytara) a také Rosti (piano, zpěv, sample) a Koldy (bicí).

Videoklip Vlci nad Prahou:

Sponzorováno

Související články

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<