The DOKK mají nový klip k výročí okupace

Povětšinou satirická kapela zveřejnila na den výročí okupace sovětskými vojsky nový klip Vlci nad Prahou. A je to právě příjezd sovětských vojsk, který je hlavním tématem písně. Pro natáčení kapela zvolila střechu vybydlené továrny, čímž chtěla symbolicky připomenout i současnou okupaci na Ukrajině.

„Ta píseň vznikala od roku 2014, kdy Rusové obsadili Krym. Další sloku jsem složil, když se objevila zpráva, že i výbuch muničního skladu ve Vrběticích je jejich plánovanou zásluhou. Poslední část jsem dopsal jako třetí akt jejich agrese, když letos na jaře zaútočili na Ukrajinu.“ Popisuje vývoj písně frontman kapely Tomáš Matějičný alias Matič. Premiéra klipu byla prostřednictvím sociálních sítích na YouTube, FB a již brzy bude k poslechu u všech distributorů digitální hudby.

The DOKK je česko-moravská kapela hrající autorské satirické písně, přičemž humor a práce s publikem je jejich hlavní koncertní zbraní. Kapela vznikla v roce 2014 a od této doby má za sebou desítky koncertních vystoupení po českých a moravských klubech a festivalech. The DOKK hrají tzv. FIPRC MUSIC a jsou v tom patrně jediní na světě! Jde o unikátní kompilaci Folku, Indie, Popu, Rocku a Country, jehož základní vlastností je, že žádná chyba není náhoda, ale dobře plánovaný šokantní prvek! The DOKK jsou díky tomu připraveni dokázat publiku, že nejenom dobrá hudba se dá poslouchat! V současnosti hraje Dokonale Obnovená Koncertní Kapela (ve zkratce The DOKK) ve složení dvou původních členů Matiče (kytara, zpěv), Kačera (basová kytara) a také Rosti (piano, zpěv, sample) a Koldy (bicí).

Videoklip Vlci nad Prahou:

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA