THOM ARTWAY přichází s novou písní Zavolej

Thom 10 foto Beata Mathe mensi

Český zpěvák a písničkář Thom Artway přichází s novou písní Zavolej, kterou věnuje svému synkovi Damiánovi. V osobním vyznání mu slibuje, že ho v budoucnu za jakékoliv situace podpoří a bude mu oporou. Píseň doprovází videoklip složený z nově objevených rodinných záběrů ze zpěvákova dětství. Videoklip velmi emotivně spojuje vzpomínky na chvíle s rodinou a setkání nejen u vánočního stromku a první hudební krůčky v životě Thoma. Singl Zavolej spoluprodukovala Beata Hlavenková a posluchači ho najdou na novém, prvním česky zpívaném, albu Thoma Artwaye, které vyjde v únoru 2024.

„Zavolej jsem napsal jako ´dopis´ do budoucnosti pro mého syna Damiána,” říká na úvod Thom Artway. „Zpívám o tom, že se na mě bude moct obrátit v jeho dobrých i zlých časech a že ho vždy podržím. Že mu prostě vždycky vezmu telefon. Není to ale jen o mém synovi, ale je to také vzkaz všem dětem všech milujících rodičů, že jsou tu pro ně.” vysvětluje. Píseň spoluprodukovala skladatelka a hudebnice Beata Hlavenková, se kterou Thom Artway spolupracuje na nové desce u šesti písní. „S Beatou jsme se seznámili na songwriting campu, kde jsme po večerech poslouchali naše oblíbené interprety a zjistili jsme, že si hudebně velmi rozumíme. Je skvělá nejen jazzová klavíristka, skládá hudbu do velkých filmů. Naopak já vlastně neumím pořádně noty a všechno jedu podle intuice. A i přesto jsme si hudebně sedli a pracujeme spolu na mé první české desce,” zdůrazňuje Artway.

Videoklip Zavolej je poskládán z archivních záběrů Thomovy rodiny, o jejichž střih se postaral střihač Tomáš Elšík. „Vždycky jsem měl za to, že mám z dětství jenom fotky a pár videí. Podařilo se nám ale najít dost videomateriálu, abychom z toho mohli vytvořit celý videoklip. Vůbec jsem třeba netušil, že existují záběry například z pěvecké soutěže Valašský zpěváček, ve kterém jsem soutěžil v devíti letech s písní Stávaj náš, valášku!,” uzavírá Thom Artway.

Thom Artway v prosinci odehraje několik vystoupení po České republice včetně Vánočního koncertu 13. prosince v pražském Klubu Varšava.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE