Trio Roberta Balzara vydává desku Jedním dechem

barta

Jedinečná inspirativní spolupráce, která šlape jako dobře namazaný stroj už dlouhé roky. To je spojení kritiky ceněné a zároveň posluchači mimořádně oblíbené jazzové formace Robert Balzar Trio a populárního multižánrového zpěváka a autora Dana Bárty, jehož eklektická tvorba je zakořeněna spíše v rocku a soulu. Nyní zaznívá na nové jazzové desce Jedním dechem, na níž zmínění hudebníci přinášejí svým fanouškům repertoár, který částečně konceptuální a syntetický. Přítomnost speciálního hosta, kterým je modernista a sférický trumpetista Kornél Fekete-Kovács, dodává hudbě kapely další nečekaný rozměr. Společný koncert v tomto obsazení se uskutečnil v rámci série JazzFestBrno on Screen, zaznamenala jej Česká televize a teď vychází také ve zvukové podobě. Album Jedním dechem vydává label Bivak Records jako CD i v digitální podobě.

„Navzájem se známe roky, s Kornélem jsme už dříve také hráli a jsme rádi, že přijel náš repertoár okořenit. Sešli jsme se v době covidu uprostřed frustrujícího období bez živých vystoupení a myslím, že ta radost ze společného hraní po dlouhé době se do výsledku promítla,“ říká basista Robert Balzar, jehož trio tvoří ještě pianista Vít Křišťan a bubeník Kamil Slezák. Deska Jedním dechem obsahuje celkem devět skladeb. Autorsky přispěli všichni členové tria i Dan Bárta. Kromě původní tvorby na albu zaznívají i úpravy známých skladeb, například Naima od Johna Coltranea, But Not For Me od George Gershwina či Last Chance Lost od Joni Mitchell.

Do jazzových vod si s chutí opět odskočil i Dan Bárta. „Někdy mi melodie vyjede z rutiny tak, jak jsem si nenaplánoval. Na pódiu se zachraňujeme navzájem a je to obrovská zábava. Důležité je jen plavat stejným směrem. Deska Jedním dechem je na tomto principu postavená. Je na ní i hodně sólových partů, které ovšem nemají exhibiční charakter, ale dotvářejí celkovou náladu,“ říká Bárta. A přidává poklonu maďarskému trumpetistovi: „Celé album je křehké a Kornél mu dodává tu pomyslnou špičku,“ uzavírá několikanásobný držitel ceny Anděl.

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE