Unknown Mortal Orchestra závodí

Unknown Mortal Orchestra

Unknown Mortal Orchestra vydali nové album nazvané stručně V. A s ním přišel na řadu i nový videoklip „Meshuggah“.

Vizuál režírovaný Morianem Mikhailem poskytuje vhled do světa pouličních závodů a poněkud vybočuje z uvolněné, takřka tropické atmosféry samotného alba.

Hlavní mozek UMO Ruban Nielson pro nové dvojalbum kapely využil období bezčasí způsobené pandemií Covid-19, kdy se věnoval rodinným vztahům. Své pocity v době skládání, kdy se přesunul za rodinou na Havaj, popisuje takto:  „Najednou jsem trávil více času zjišťováním, co ostatní potřebují a jaká je moje role v mé rodině. Také jsem se dozvěděl, že věci, o kterých jsem si myslel, že jsou pravdivé, jsou komplexnější, než jsem si myslel. Můj způsob, jak funguji – to nejsem jenom já – to je celá moje polynéská nátura. Myslel jsem, že odcházím od hudby, abych se soustředil na rodinu, ale nakonec se to spojilo.“

Unknown Mortal Orchestra (UMO) je novozélandská psychedelická rocková kapela založená v Aucklandu, která se skládá především ze zpěváka, kytaristy a skladatele Rubana Nielsona a basáka Jacoba Portrait. Skupina v současné době sídlí v Portlandu, státě Oregon, USA. Nielson založil kapelu v roce 2010. První album kapely vyšlo v roce 2011 u Fat Possum Records; čtyři následující studiová alba byla vydána na Jagjaguwar, nejnovější nese název V.

Na videoklip „Meshuggah“ se podívejte zde:

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE