V červenci vyjde sólová deska Jany Jelínkové ze skupiny Sto zvířat

Patří neodmyslitelně do sestavy skupiny Sto zvířat a zároveň je to zpěvačka s naprosto nezaměnitelnou barvou hlasu. Ano, řeč je o Janě Jelínkové. O Janě Jelínkové, která letos oslaví kulaté narozeniny, a protože v kapele strávila více než půlku svého života, vymysleli pro ni kolegové jako dárek její sólové album.
Deska, o níž se hovoří jako o projektu Dáma s čápem, by měla obsahovat patnáct zcela nových songů a představí Janu v několika rozdílných hlasových a výrazových polohách. Natáčela se ve studiu Sono Records a skladatelsky se na ní podíleli kromě členů Sto zvířat Honzy Kaliny, Mikiho Nopa a Jana Berušky Šobra také Filip Nebřenský ( Hm…, Pískomil se vrací, ex Kašpárek v rohlíku), Matěj Belko (Lenka Dusilová, Michal Ambrož, Klára Vytisková), Karel Šváb (Tichá dohoda) a Milan Cimfe (ex Pražský výběr, Krucipüsk). Texty pak, jak je pro okruh Sta zvířat typické, pocházejí z pera Tomáše Belka.
A co o desce naznačují sami protagonisté? Myšlenka na Janino “šansonové” album byla ve vzduchu již dlouho, teď je pro něj velmi příhodná i logická příležitost. Celé album se nese v lehce dekadentní atmosféře, ovšem se sarkastickým úšklebkem ve tváři.
Album Dáma s čápem (mimochodem, stejnojmenná skladba kapely Sto zvířat na něm pravděpodobně vůbec nebude) vychází 14. července 2017 v den Janiných narozenin (a pádu Bastily), tradičně na nezávislém labelu 100promotion. Pražský křest alba je naplánován na 8. listopadu do Lucerna Music Baru, za účasti všech autorů a mnoha hostů. Následovat má turné po velkých klubech po celé republice.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qRrg4z7tEAc[/youtube]

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

JANA URIEL KRATOCHVÍLOVÁ a JIŘÍ GEORGE HRUBEŠ Schopnost improvizace bychom nikdo neměli ztratit

Na sklonku loňského roku pokřtila Jana Uriel Kratochvílová se svým uměleckým i životním partnerem Jiřím Georgem Hrubešem novou desku Alpha Codes. Vychází pod štítkem jejich kapely Illuminati.ca, s níž chystají letos v listopadu velký koncert v pražské Lucerně. Kromě značného množství hostů se na něm představí také skupina Heval Junior, obnovená rock reggae kapela, se kterou talentovaná zpěvačka s nezaměnitelným…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE