Videoklip, kde zpívá i hraje Tomáš Hanák

kalei 1

Trocha absurdity, špetka vtipu, kapka nadhledu a střípek ironie – to je recept na nový úkaz na hudební scéně. Kapelu KALEIDOSKOK založili baskytarista Dušan Hübner a klávesistka Jitka Hübnerová. S podporou aranžéra a producenta Aleše Zenkla (ex. Miro Žbirka, Anna K, Michal Hrůza) nám slibují muzikální jízdu, při které vy ani bejby, nebudete sedět v koutě.

V singlu “Nádražka” se k nim přidal i herec a restaurátor Tomáš Hanák, čímž kapela potvrdila, že si ráda hraje nejen se zvuky, texty, ale i s divadelním projevem. O dějové lince klipu pak říkají: “Nechtěli jsme jen kopírovat náladu písně a textu a zvolili tak příběh s vtipnější stylizací.“ Tomáš Hanák si v něm zahraje i zazpívá s týmem, úklidových‘ profesionálů. Jak to celé dopadne se dozvíte v klipu, který je od 14. ledna 2024 ke shlédnutí na tomto odkazu:

Metou kapely Kaleidoskok není jen být skvělým předskokanem. Chceme slepovat všechny ty barevné rozbité střepy našich životů do originálního obrazu a pohledem skrz ně zvedat náladu a nabízet novou perspektivu. Chceme předat barevný zážitek.”, říká frontman kapely Dušan. Není jim cizí funk, rock a neštítí se ani popu nebo folku. Inspiraci hledala autorská i partnerská dvojice u velikánů, o kterých sami říkají:

„Třeba hudba Suchého a Šlitra nás učila nezaujatosti a originalitě, Roxette nás učili citu pro melodie, Daft Punk k odvaze hrát si s hranicemi, Vulfpeck živosti a Moloko příjemně pulsující energii. Zároveň nás baví kapely, které nám ukázaly, že hudba může být svobodná, vtipná a hluboká zároveň – české ikony jako Vltava, Buty, MiG21, Tatabojs, J.A.R., Bára Poláková a mnoho dalších, jsou pro nás velkou inspirací“.

Přestože “Nádražka” není jediným klipem, který natočili, rozhodli se ho v zimě 2024 vypustit jako první. Má totiž jako jedna z mála jejich písní příjemně poklidnou atmosféru.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE