Vychází reedice starých desek Houby, která slaví 25 let

houba

U PHR Records vychází reedice starých desek Houby, která slaví 25 let a z důvodu nouzového stavu vyrazí na Šňůru až v roce 2021. Dvě starší alba na vinylech mají revidované booklety a upravený zvuk. „Reedicí se dočkala alba …ať von zacvrč! a U Šílena Nesersrny. Jsme rádi, že se to ve spolupráci s naším vydavatelstvím povedlo i v tomto vcelku šílenym roce“, říká Martíček, basák kapely.

Album „…ať von zacvrč!“ z roku 2002 posunulo kapelu směrem nahoru asi nejvýrazněji. V roce vydání totiž odehrála poprvé přes 70 koncertů, pravidelně se objevovala i v sousedním Německu a Polsku a alba se prodalo na kazetách a cd přes 2000 kopií. „I když má bláznivej název, kterej každej komolí, je to stále deska, ze který hrajeme hrozně moc songů. V poslední době se opět stávaj hodně aktuálními. I proto bylo prioritou vydat na vinylu právě tohle album“, doplňuje Majkl, frontman Houby.

Druhou deskou, která se dočkala reedice, je U Šílena Nesersrny z roku 2007. „Od tý desky jsme toho moc nečekali. Všichni jsme po studiích nastoupili do práce a času na koncerty i zkoušení ubývalo. Nicméně i nás samotné příjemně překvapilo, že se nám nakonec podařilo udělat několik skladeb, který zní na koncertech dodnes. Třeba Vězení, My to nacvičíme a samozřejmě Večírek, což je naše asi nejznámější skladba“, dodává Martíček. Zvuk remasteroval Přemysl Haas ve Studiu PyHa v Plzni. Booklety obou alb jsou doplněny o archívní materiály z let 2000 – 2008. Najdete zde fotky, plakáty, texty a také informace o kontextu vzniku obou desek. Obě LP se dají sehnat na www.punkrock.cz nebo http://shop.houba.info, kde si můžete objednat i nové mikiny a trika s logem kapely.

Houba vznikla v červnu 1995. První koncert odehrála 7. 4. 1996 v klubu Sklep v Rumburku. Od té doby odehrála přes 1150 koncertů v Čechách, na Slovensku, v Polsku, Německu, Litvě, Lotyšsku, Estonsku, Bělorusku, Maďarsku, Srbsku i USA. Kapela aktuálně připravuje na 11. 12. 2020 online nebo živý koncert (dle aktuálních možností) ve spolupráci s TOSAsound, který využije k natočení klipu na skladbu z posledního alba Ničeho nelitujem! „Nechte se překvapit, která to bude, hrajeme ji ale od vydání poslední desky na každém koncertě“, doplňuje Martíček. Houba také zahájila práci na nových skladbách, které zveřejní během roku 2021.

Plánované koncerty 2020/2021

11.12.2020 online nebo živý koncert, náhradní termín křestu reedic starých alb v Ústí nad Labem

15.1.2021 Velké Meziříčí – Depo

16.1.2021 Opava – v jednání

29.1.2021 Havlíčkův Brod – KD Ostrov

30.1.2021 Praha – Cross

27.2.2021 Náchod – MC Basswood

19.3.2021 tba

20.3.2021 Žilina (SK) – Smer klub 77

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE