VYPSANÁ FIXA roztrhá kluby na BESTIÁLNÍ KUSY!

VypsanafiXa3 e1695370810351

Nejúspěšnější rok v historii kapely nekončí. Poslední album Kusy radosti bylo více než vřele přijaté kritikou i fanoušky. Přineslo s sebou také ocenění Skupina roku na Cenách Anděl. A kromě toho Fixa opětovně natočila a vydala legendární druhé album Bestiálně šťastní, a to pod upraveným názvem Bestiálně šťastní XX.

Sama kapela byla příjemně překvapena nadstandardním zájmem o album, které původně vzniklo před 20 lety a které kvůli reedici musela z licenčních důvodů znovu nahrát. Mnozí fanoušci, kteří se o desku zajímají, nebyli v době jejího vzniku ani na světě. LP Bestiálně šťastní XX se poprvé prodávalo a křtilo letos v Praze ve vyprodaných Ledárnách Braník. Vzhledem ke vřelému přijetí Kusů radosti a nečekanému ohlasu alba Bestiálně šťastní XX se kapela rozhodla vyjet na podzimní šňůru s playlistem složeným převážně z písní z těchto dvou alb, doplněným o největší hity kapely. Zrodilo se Bestiální kusy tour 2023.

Ještě předtím, než skupina vyrazí na toto turné, na němž dvě úspěšné desky téměř zcela vyplní dvouhodinový koncertní set, připomíná aktuální album novým videoklipem Šína je singl. Hlavní hrdinku ztvárnila Judit Pecháček (Bárdos).

KLIP na YT:

Márdi ke klipové novince říká: “Šína je jedna z nejsvižnějších písní naší poslední desky. Má v sobě energii, touhu, divočinu a možná i trochu zoufalství, který zná každej, kdo měl vztahový problémy.. A ty měl skoro každej. Na koncertech skvěle funguje a lidi reagujou úplně stejně jako hlavní hrdinka klipu, kterej pro nás natočila Klára Plechsson. Hlavní hrdinkou písně je žena, a tak si myslím, že ženskej režijní pohled přišel v pravej čas.”

Režisérka Klára Plechsson doplňuje: “Šína je citlivá! Asi tak jako 16mm Kodak film, na který je klip natočený. Vidí svět černobíle: jen dobře nebo špatně, nic mezi tím. A stejně radikálně jsem si řekla: buď točit na materiál, nebo nic. Obsazení Judit pro mě bylo jasnou volbou. Judit je v klipu skvělá.” Právě do podobných klubových prostor, kde nový videoklip vznikal, na podzim přiveze Vypsaná fixa speciální program Bestiální kusy.

Márdi ještě ke klipu a turné dodává : “Každej, kdo chce vytančit pracovní týden nebo cokoliv jiného, je zván. Může dělat úplně to stejný, co Judit Pecháček (Bárdos) v roli Šíny. Musím říct, že její hereckej výkon je naprosto skvělej a ukázala se být tou nejlepší volbou .O vtipnej moment se v písni postaral producent Ondřej Ježek, kterej – inspirovanej textem, kde se zpívá, že láska je pan Kopfrkingl, všechno spaluje – do závěru nenápadně dohrál a zapustil hudební motiv z filmu Spalovač mrtvol.”

BESTIÁLNÍ KUSY TOUR 2023:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

ABBA zázraky se dějí

Člověk aby pomalu zase začal věřit na zázraky. ABBA je zpátky a pro ty, kdo by pořád ještě nevěřili, jsou venku dvě zbrusu nové písně, kompletní album je za dveřmi a koncertní turné, jež tahle planeta ještě nezažila, také. Je to vpravdě triumfální návrat. TEXT: MILAN MENČÍK FOTO: UNIVERSAL MUSIC Kapela sice nikdy definitivně svou činnost neukončila,…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE