Wild Beasts i Douglas Dare by si zasloužili početnější publikum

V pátek 21. října se v Lucerna Music Baru představila britská synth-popová partička Wild Beasts, která s sebou do Prahy přivezla také svůj nejnovější počin Boy King.  Nepříliš početné publikum před vystoupením hlavních hvězd večera roztančil Douglase Dare. Nutno podotknout, že co do pěveckých výkonů se obě kapely pohybují na stejně úrovni. Zpěv byl v obou případech tak kvalitní, že jste jen těžko poznali, jestli si pouštíte desku nebo jste na koncertě.

Vzhledem k 80’s party, která v LMB každý pátek probíhá, nastoupil Douglas Dare na stage už krátce po sedmé hodině. Možná i to byl důvod, proč se v tu dobu pohybovalo v prostorách klubu jen několik desítek lidí. Rozhodně to nemělo žádný vliv na výkon Douglase a jeho doprovodu. Bloňďák v zajímavém pruhovaném úboru jakoby vyskočil přímo z 90. let. Povedený set sestávající nejen z tracků z jeho nového alba Aforger pomalu, ale jistě rozhoupal všechny přítomné. Snad některý z promotérů zváží jeho samostatný koncert, protože Douglas by si rozhodně zasloužil více prostoru.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8RrVyR-0BcU[/youtube]

Na samotné Wild Beasts dorazilo ještě pár lidí a tak mohli hrát alespoň z poloviny zaplněnému klubu. Před příchodem samotné kapely upoutala pozornost tvář z coveru jejich posledního alba Boy King umístěná za stagí, která se postupně rozsvěcela a když zářila úplně, dostavila se s jásotem fanoušků i kapela. Obecně byla vizuální stránka koncertu velmi povedená a skvěle dokreslovala dění za mikrofony.

Specifický falzet Haydena Thorpa a osmdesátkový sound roztančily publikum hned během prvních tónů Big Cat. Většina tracků, které na koncertě zazněly, pocházelo právě z nejnovějšího alba. I přesto, že deska vyšla teprve v srpnu, bylo vidět, že jí má publikum vzorně naposlouchanou a s kapelou si zazpívalo jak He The Colossus, tak třeba i Tough Guy. Své místo si během večera našly i starší kousky jako We Still Got The Taste Dancin’ On Our Tongues, A Simple Beautiful Truth nebo Wanderlust.

Když se s písní Ponytail chopil mikrofonu baskytarista Tom Fleming, naskočila z této změny příjemná husí kůže. I přesto, že Haydenovu zpěvu nebylo co vytknout, byl Tomův bass velmi zajímavým zpestřením. Za mikrofon se během večera postavil ještě jednou během 2BU. Koncert příjemně gradoval a když se kapela po ikonické Alpha Female odebrala do backstage, bylo jasné, že ji publikum jen tak odejít nenechá.

Tančilo se i při přídavcích. Jinak to ostatně u Get My Bang ani nejde. S Celestial Creatures přišlo zvolnění a sborově zabroukané All the King’s Men pak už bylo jen příjemnou tečkou za pátečním večerem.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=cZaevasFRUg[/youtube]
Sponzorováno

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<