Žádnej Stres vypouští další videoklip

Zadnej Stres

Ani poslední čtvrtina roku není pro kapelu Žádnej Stres časem odpočinku a v již osvědčené spolupráci se Zdeňkem Strmiskou vydává klip k písni Tequila. Jde o píseň, ve které se kapela posouvá svůj tradiční repertoár do hudebně neprobádaných míst. Základ písně a text vznikl v hlavě zpěváka Jirky Štursy, o finální podobu a aranže se postaral kytarista Ondra Budinský.

„Měl jsem píseň v hlavě už dlouho, ale nakonec jsme jí s Ondrou přepracovali do úplně jiné podoby, která je hudebně daleko hravější a víc odpovídá odlehčenému feelu, který má písnička v DNA“ říká Jiří Štursa. Vznik videoklipu se stal v historii kapely kuriozní epizodou, protože natáčet se měla původně úplně jiná píseň z alba, ale protože na poslední chvíli z různých důvodů padli dva klíčoví herci a dokonce i lokalita, kapela, společně se Zdeňkem musela improvizovat a na poslední chvíli, doslova na koleně, vymyslet scénář a sehnat novou lokalitu.

Velké díky tak patří Jirkovi Trubákovi z R klubu v Chrudimi, který zajistil jak prostory, tak veškeré propriety a substance nezbytné k natáčení doslova během 24 hodin před natáčením a to bez jediného problému.

„Ještě 20 minut před začátkem natáčení jsme si nebyli jistí, co vlastně budeme dělat“ směje se baskytarista Ondřej Tichý. “Dali jsme hlavy dohromady a poměrně rychle jsme dali do kupy základní obrysy a pak už to šlo tak nějak samo. Natáčení samotné bylo díky Zdeňkovi svižné a efektivní, během půl hodiny jsme měli jasno, jak bude vše vypadat a pak to šlo ráz na ráz. V textu sice říkáme, že po noci s Tequilou bývá nám líp, ale nejsem si jistý, že se tak ráno opravdu každý cítil“ uzavírá.

Videoklip zde:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE