Coldplay ukázali, jak se baví Mexiko

Coldplay se koncertně odvázali v nejnovějším videoklipu „Humankind“, kterým propagují desku Music of the Spheres.
Energický klip, který režírovali Stevie Rae Gibbs a James Marcus Haney, začíná tím, že kamera se vydává na sci-fi cestu ulicemi Mexico City, která končí na show Coldplay na stadionu Foro Sol. Zbytek klipu tvoří směs vzrušujících záběrů plných ohňostrojů zachycených během čtyř vyprodaných vystoupení Coldplay v Mexico City začátkem tohoto roku.
Video „Humankind“ je nejnovějším vizuálem Music of the Spheres, který Coldplay sdíleli, po klipu k „Biutyful“, který dorazil v červenci.

Deska Music of the Spheres vydaná loni v říjnu je jejich devátým studiovým albam a prvním od Everyday Life z roku 2019.

Po desce X&Y z roku 2005 je druhým koncepčním albem kapely s vesmírnou tématikou a zkoumá pop, pop rock, space rock, a ambientní hudební vlivy. Odehrává se ve fiktivním planetárním systému zvaném The Spheres, který obsahuje devět planet, tři přirozené satelity, hvězdu a mlhovinu, přičemž každá z nich odpovídá určité stopě na záznamu. Podle hlavního zpěváka Chrise Martina jsou koncept a témata inspirována filmovou sérií Star Wars, což jej i ostatní členy kapely přiměla přemýšlet, jací by mohli být jiní umělci napříč vesmírem, a zároveň využívat planety jako plátno k prozkoumávání lidských zkušeností.

“Mexický” videoklip Humankind zhlédnete zde:

Související články

V roce 2025 přestanou Coldplay vydávat alba

Zpěvák britské skupiny Coldplay Chris Martin prohlásil, že jeho formace přestane v roce 2025 nahrávat nové skladby. Zároveň ale ubezpečil, že bude pokračovat v koncertní činnosti. V rozhovoru pro stanici BBC řekl: „Naše poslední řádná nahrávka vyjde v roce 2025 a poté, myslím si, budeme už jen koncertovat.“ Dodal, že kapela by mohla pokračovat v nahrávání v…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Coldplay | Music of the Spheres

Coldplay Music of the Spheres PARLOPHONE/ATLANTIC   41:50 POP, POP ROCK, SPACE ROCK, AMBIENT Recenzuje: ROMAN NEWS ZAHRÁDKA 65% Britští Coldplay patří dávno mezi stálice mainstreamové zábavy a nikoho asi nepřekvapí, že se na jejich devátou řadovku netrpělivě čekalo. Nic na tom nemění ani předchozí experimentální album Everyday Life (2019), na němž si čtveřice vedená…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA