Kvarteto 2in2out vydává debutové album Living Stories

2in2out 4 mail foto Roman Franc

České jazzové kvarteto 2in2out, které založili saxofonistka Nela Dusová a kytarista Jan Lacina, vydává 31. května u vydavatelství Bivak Records debutové album nazvané Living Stories. O hudbu k celkem deseti skladbám se postarali oba zakladatelé a celá nahrávka vznikla ve spolupráci s dlouholetými spoluhráči – kontrabasistkou Klárou Pudlákovou a bubeníkem Adamem Sikorou. Album, na které láká také videoklip ke skladbě Over the Abyss of Betrayal, je k poslechu zde. Na videotrailer se podívejte zde:

2in2out nahrávku naživo představí na několika koncertech, včetně křtů 2. června v Brně na Slavnostech synkop v rámci JazzFestBrno a 4. června v pražském Jazz Docku.

„Snažíme se o to, aby naše hudba měla přesah, aby odkazovala k jiným druhům umění nebo zkrátka k životu obecně. To je i důvod, proč jsme pro album zvolili název Living Stories,” vysvětlují oba zakladatelé. Na albu s deseti skladbami najdou posluchači řadu inspirací z mnoha různých rovin. „Je to inspirace životem – Pohádka pro Margi je skladba pro Honzovu dcerku, Soon je o Vánocích. Jinou hudbou – Something Given se inspiruje v hudbě bubeníka Briana Bladea, Jimurt ve dvou odlišných estetikách kytaristů Jimiho Hendrixe a Kurta Rosenwinkela. Nebo výtvarným uměním a literaturou – Amorfa je odkazem ke slavnému obrazu Františka Kupky, Normal People k novele Sally Rooney,” vypočítává Nela Dusová. Jan Lacina doplňuje: „Skladba Maniny je inspirována stejnojmennou pražskou čtvrtí. K Labutím zase místem, kam jsme chodili s rodinou za covidu.” Některé skladby vznikaly ještě v rámci magisterského studia obou hudebníků na HAMU v Praze, jiné jsou novější, některé i z doby covidu.

A proč by si album měli lidé dle názoru tvůrců poslechnout? „Protože je to jazz tak trochu jinak, než bývá zvykem,” říká Dusová a Lacina dodává: „Je to koláž odlišných přístupů k jazzu sjednocená charakteristickým zvukem kapely. Troufám si tvrdit, že každý posluchač ocení na albu něco jiného.

2in2out album natáčeli v SONO Studios v listopadu loňského roku společně s Adamem Karlíkem, který je také podepsán pod mixem a masteringem. O videoklip Over the Abyss of Betrayal i další videa se postaral Petr Syblík, o grafiku pak Tobiáš Grolich, úzký spolupracovník labelu Bivak Records.

Důležitou součástí obalu Living Stories se staly také fotografie Romana France, které vznikly v prostorách starého kulturního domu v Jasenici. „Naše hudba je abstraktní a stejně, jako často dostáváme dotazy ohledně názvu kapely, přicházejí i otázky k obsahu našich skladeb. Těší nás, že Roman uchopil název alba po svém a zasadil ho do svého světa s notnou dávkou nadsázky, humoru a hry. Na fotografiích spolupracoval také fotograf Gabriel Fragner a spousta tamních nadšenců, kterým velmi děkujeme,” přibližuje Nela Dusová.

Oba zakladatelé se rozhodli část nákladů na vznik alba pokrýt crowdfundingovou kampaní, jejíž součástí jsou odměny speciálně vytvořené k jeho vydání – trička, mikiny, tašky nebo samolepky, jejichž design navrhla Kristýna Šlajchrtová ze studia Carton Clan. Výchozím materiálem se stala polaroidová fotografie, kterou hudebníci dostali od anonymní posluchačky v rámci jednoho z našich zahraničních koncertů. „Cílová částka v rámci naší sbírky není kompletním součtem všech nákladů na vznik alba. Budeme rádi, když se nám alespoň část z nich podaří prostřednictvím crowdfundingu získat zpět, aby nám zbyly finance i chuť do dalších hudebních počinů,” uvádí hudebníci. „Pokud se rozhodnete vznik našeho alba podpořit, díky odměnám budete zároveň in a out jako my,” uzavírají.

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

HONZA HOMOLA Procesem tvorby se musím bavit

Ačkoli si každý hudební fanoušek spojí jméno Honzy Homoly v první řadě s pozicí kytaristy a zpěváka ve svérázné skupině Wohnout, bylo by poměrně krátkozraké jej takto jednoznačně zaškatulkovat. Je člověk mnoha talentů a zájmů. Jako výtvarník se věnuje nejen počítačové grafice, animaci a videu, ale předně i tvorbě obrazů, v nichž kombinuje digitální technologie s malbou. K mnoha hudebním nástrojům, které ovládá, přidal…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Diskuze

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE